Modelo WINNEN (ganar)

El modelo winnen (ganar) pertenece a los verbos fuertes o irregulares de la clase III (el cambio de vocal es i – o – o) cuya raíz acaba en consonante doble. Estos verbos eliminan la desinencia –en de infinitivo y añaden las terminaciones de todos los tiempos verbales con el cambio vocálico. La consonante doble desaparece en las personas del singular del presente, pasado e imperativo:

WINNEN (ganar)

INDICATIVO
Presente Perfecto Pretérito
Pluscuamperfecto

ik win

jij wint

hij wint

wij winnen

jullie winnen

zij winnen

ik heb gewonnen

jij hebt gewonnen

hij heeft gewonnen

wij hebben gewonnen

jullie hebben gewonnen

zij hebben gewonnen

ik won

jij won

hij won

wij wonnen

jullie wonnen

zij wonnen

ik had gewonnen

jij had gewonnen

hij had gewonnen

wij hadden gewonnen

jullie hadden gewonnen

zij hadden gewonnen

Futuro
Futuro perfecto CONDICIONAL

ik zal winnen

jij zal winnen

hij zal winnen

wij zullen winnen

jullie zullen winnen

zij zullen winnen

ik zal gewonnen hebben

jij zal gewonnen hebben

hij zal gewonnen hebben

wij zullen gewonnen hebben

jullie zullen gewonnen hebben

zij zullen gewonnen hebben

Presente Pasado

ik zou winnen

jij zou winnen

hij zou winnen

wij zouden winnen

jullie zouden winnen

zij zouden winnen

ik zou gewonnen hebben

jij zou gewonnen hebben

hij zou gewonnen hebben

wij zouden gewonnen hebben

jullie zouden gewonnen hebben

zij zouden gewonnen hebben

PARTICIPIO
IMPERATIVO INFINITIVO Presente Pasado

win

winnen

winnend

gewonnen

Libros relacionados

WordPress Image Gallery Plugin


Deja un comentario