Modelo LATEN (dejar)

El modelo laten (dejar) pertenece a los verbos fuertes o irregulares de la clase VII (el cambio de vocal es a – ie – a). Estos verbos eliminan la desinencia –en de infinitivo y añaden las terminaciones de todos los tiempos verbales con el cambio vocálico. En el presente e imperativo cambian la –a de la raíz por una doble –aa y no lleva la desinencia –t en la segunda y tercera persona del singular del presente:

LATEN (dejar)

INDICATIVO
Presente Perfecto Pretérito
Pluscuamperfecto

ik laat

jij laat

hij laat

wij laten

jullie laten

zij laten

ik heb gelaten

jij hebt gelaten

hij heeft gelaten

wij hebben gelaten

jullie hebben gelaten

zij hebben gelaten

ik liet

jij liet

hij liet

wij lieten

jullie lieten

zij lieten

ik had gelaten

jij had gelaten

hij had gelaten

wij hadden gelaten

jullie hadden gelaten

zij hadden gelaten

Futuro
Futuro perfecto CONDICIONAL

ik zal laten

jij zal laten

hij zal laten

wij zullen laten

jullie zullen laten

zij zullen laten

ik zal gelaten hebben

jij zal gelaten hebben

hij zal gelaten hebben

wij zullen gelaten hebben

jullie zullen gelaten hebben

zij zullen gelaten hebben

Presente Pasado

ik zou laten

jij zou laten

hij zou laten

wij zouden laten

jullie zouden laten

zij zouden laten

ik zou gelaten hebben

jij zou gelaten hebben

hij zou gelaten hebben

wij zouden gelaten hebben

jullie zouden gelaten hebben

zij zouden gelaten hebben

PARTICIPIO
IMPERATIVO INFINITIVO Presente Pasado

laat

laten

latend

gelaten

Libros relacionados

WordPress Image Gallery Plugin


Deja un comentario