Modelo LACHEN (reír)

El modelo lachen (reír) pertenece a los verbos débiles o regulares. Estos verbos eliminan la desinencia –en de infinitivo y añaden las terminaciones de todos los tiempos verbales sin ningún cambio. También utilizan la desinencia –te para formar el pasado. Es una conjugación mixta porque el participio pasado se forma igual que el de los verbos fuertes:

LACHEN (reír)

INDICATIVO
Presente Perfecto Pretérito
Pluscuamperfecto

ik lach

jij lacht

hij lacht

wij lachen

jullie lachen

zij lachen

ik heb gelachen

jij hebt gelachen

hij heeft gelachen

wij hebben gelachen

jullie hebben gelachen

zij hebben gelachen

ik lachte

jij lachte

hij lachte

wij lachten

jullie lachten

zij lachten

ik had gelachen

jij had gelachen

hij had gelachen

wij hadden gelachen

jullie hadden gelachen

zij hadden gelachen

Futuro
Futuro perfecto CONDICIONAL

ik zal lachen

jij zal lachen

hij zal lachen

wij zullen lachen

jullie zullen lachen

zij zullen lachen

ik zal gelachen hebben

jij zal gelachen hebben

hij zal gelachen hebben

wij zullen gelachen hebben

jullie zullen gelachen hebben

zij zullen gelachen hebben

Presente Pasado

ik zou lachen

jij zou lachen

hij zou lachen

wij zouden lachen

jullie zouden lachen

zij zouden lachen

ik zou gelachen hebben

jij zou gelachen hebben

hij zou gelachen hebben

wij zouden gelachen hebben

jullie zouden gelachen hebben

zij zouden gelachen hebben

PARTICIPIO
IMPERATIVO INFINITIVO Presente Pasado

lach

lachen

lachend

gelachen

Libros relacionados

WordPress Image Gallery Plugin


Deja un comentario