Modelo GEVEN (dar)

El modelo geven (dar) pertenece a los verbos fuertes o irregulares de la clase V (el cambio de vocal es e – a – e). Estos verbos eliminan la desinencia –en de infinitivo y añaden las terminaciones de todos los tiempos verbales con el cambio vocálico. En presente e imperativo cambia –e > –ee en la mayoría de personas. Como acaba la raíz en –v, esta consonante cambia a –f en el presente de indicativo, en el pasado y en el imperativo:

GEVEN (dar)

INDICATIVO
Presente Perfecto Prgevérito
Pluscuamperfecto

ik geef

jij geeft

hij geeft

wij geven

jullie geven

zij geven

ik heb gegeven

jij hebt gegeven

hij heeft gegeven

wij hebben gegeven

jullie hebben gegeven

zij hebben gegeven

ik gaf

jij gaf

hij gaf

wij gaven

jullie gaven

zij gaven

ik had gegeven

jij had gegeven

hij had gegeven

wij hadden gegeven

jullie hadden gegeven

zij hadden gegeven

Futuro
Futuro perfecto CONDICIONAL

ik zal geven

jij zal geven

hij zal geven

wij zullen geven

jullie zullen geven

zij zullen geven

ik zal gegeven hebben

jij zal gegeven hebben

hij zal gegeven hebben

wij zullen gegeven hebben

jullie zullen gegeven hebben

zij zullen gegeven hebben

Presente Pasado

ik zou geven

jij zou geven

hij zou geven

wij zouden geven

jullie zouden geven

zij zouden geven

ik zou gegeven hebben

jij zou gegeven hebben

hij zou gegeven hebben

wij zouden gegeven hebben

jullie zouden gegeven hebben

zij zouden gegeven hebben

PARTICIPIO
IMPERATIVO INFINITIVO Presente Pasado

geef

geven

gevend

gegeven

Libros relacionados

WordPress Image Gallery Plugin


Deja un comentario